| timidu89 a întrebat:

Oare poti slabi 3-4 kg acasa facand ceva exercitii zilnic? La sala imi e mai greu sa merg, nu locuiesc la oras. Nu mananc mult, problema e ca nu fac miscare in afara de mersul pe jos. Oare din acest motiv sa ma fi ingrasat? La frizerie discutau cei ce merg la sala ca tin si o anumita dieta. Eu as vrea doar sa mai slabesc putin, nu ma intereseaza sa fac muschi.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca locuiesti la tara, atunci poti gasi o gramada de lucu, de tip "zilier": taiat lemne de foc, sapat, ingrijit animale, etc.
Daca faci asemenea munca (zilnic cateva ore) si mananci la fel ca acum, atunci in 2-3 luni ti se va regla greutatea.

| Anyo1988 a răspuns:

In principiu depinde de exercitiile fizice pe care le vei face insa da am mai spus si repet la nevoie ...prin exerciitiile fizice se poate face 2 chestii 1 arderea grasimilor si 2 marirea masei musculare tu zici ca vrei sa slabesti deci esti la categoria 1, arderea grasimilor, dieta nu trebuie sa o tii daca nu doresti si nu o cunosti insa este recomandata pentru ca ajuta. Dar daca incerci sa te tii de exercitii poti incerca sa faci dimineata si sera si de preferabil sa incerci sa iti depasesti pragul de rezistenta, adica sa faci cat poti si inca putin happy iar daca faci febra musculara cumva in primele zile nu iti face griji aceasta trece tot cu ajutorul exercitiilor ( la febra musculara organismul creaza un lichid in muschi care daca nu faci miscare se va intarii si muschii te vor durea mai tare decat daca te mistii si acel lichid este consumat mai repede de organism ) deci mult curaj, si vointza si vei slabi. Mult succes