| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cam de o saptamana am usturimi pe cap si atunci cand urinez. Tin sa precizez ca nu am nici un fel de scurgeri.Va rog sa ma ajutati sunt un pic panicat pentru. ca nu am mai avut astfel de probleme niciodata.Cu mult respect Bogdan. Scuzati-mi limbajul dar nu stiu cum se zice la "cap" in termeni medicali

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie. Poate fi cu transmitere sexuala, dar poate fi si o infectie urinara banala. Trebuie sa te vada un medic dermatovenerolog sa excluda o infectie transmisa sexual si apoi vei primi tratamentul corespunzator. Nu e grav, daca te tratezi iti va trece cu usurinta, dar nu amana tratamentul fiindca se poate agrava.

| elena a răspuns:

Nu e gluma, dar daca ai facut sex cu vreo fetita...naspa, la doctor urgent, vezi ca trebuie sa mearga si ea...in ceea ce priveste cum se zice la "cap", initial am crezut ca-ti cade parul, dar dupa aceea mi-am dat seama ca este vorba de penis. Ai fost ironic cu noi, nu-i asa?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai, se pare ca si tu, ca multe alte fete de scriu aici, si cer sfaturi, ai facut sex neprotejat, si acum te furnica... Fuga la dermatolog, si nu mai fa sex neprotejat! Sanatate! nu te lasa inselat de aspect! Oricat de bine ar arata o tipa, tot poate avea vreo "3-4 bucurii" de dat, daca faci sex fara Prezervativ!

| nicky a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la un specialist, nu mai lasa timpul sa treaca, cred ca e vorba de o boala cu transmitere sexuala.

| hândel a răspuns:

Cati rinichi ai? Te sfatuiesc sa vizitezi un urolog pentru. niste analize de urina si sange. Acel cap al penisului se numeste glandul. Multa sanatate Bogdan.