| Capitalina a întrebat:

as vrea sama ajutati sa-mi spuneti ce sa fac ca sa-mi creasca la loc parul pe care l-am avut inainte lung si des,dupa o vizita la coafor parul meu e scurt si e foaarte rar,am folosit ulei de masline, ulei de ricin, si n-am vazut nici un rezultat
Poate cineva sama ajute
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraElena12 a răspuns:

Parul oricum o sa creasca, cu sau fara sa i dai ajutor.Ca sa ti creasca mai accelerat trebuie sa ti faci regulat masti cu uleiuri.Nu te astepta la rezultate imediate. Uite de exemplu am avut parul la o lungime medie si destul de bogat, m am tuns anul trecut in aprilie si era scurt si sadit cu grebla am si plans dupa el, dar nu i am facut nimic, l am spalat normal si am aproape un an de cand m am tuns si am parul la aceeasi lungime de inainte sa ma tund doar ca mai rar.Si tie o sa ti creasca (depinde si de ritmul scalpului tau)si in plus tu il poti da si cu masti. Daca iti faci masti(cu uleiurile pe care le ai spus) timp de 5luni cu pauze de o saptamana o sa ti creasca mai repede.
Sper ca am fost de ajutor.