| Aleexandra14 a întrebat:

Eu de 2 zile iau un antibiotic/tratament, pentru o raceala pe care n-am tratat-o chiar cum trebuie(eu nestiind) de la inceput. Bineînteles ca antibioticul/tratamentul a fost recomandat de doctorul de familie. Mai pe scurt, am un inceput de apa la plamani. Nu este nimic grav, asta a spus-o si doctorita, deoarece daca iau tratamentul asa cum trebuie este bine. Azi dimineata la 5:30 am luat, Brufen-ul(jumatate) iar pe la 9:30 trebuia sa iau Augumentin-ul, numai ca eu am luat din nou Brufen, cealalta jumatate. Am asteptat pana la 10:30 ca sa pot manca, am mancat, iar dupa am realizat ca am luat total invers pastilele, adica dupa ce am mancat am luat Augumentin-ul. Credeti ca pot sa patesc ceva, adica ma afecteaza cu ceva?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu te afectează absolut deloc însă pe viitor încearcă sa le iei corect fiindcă nu vor avea niciun efect dacă le tot încurci. Pune și tu alarma la telefon cu numele pastilelor. La 9 iau augumentin, la 5 iau brufen. Sănătate multă!

| Elenabalan888888 a răspuns:

Nu te poate afecta cu nimic. Dar ai grijă de acum să le iei cum trebuie. Altfel nu au niciun efect.