| OsOcAr a întrebat:

Buna TPU astazi am o intrebare stranie cum pot sa ma ingras da stiu e straniu dar cum 'pot sa iau in masa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o alimentație cât mai sănătoasă și practică un sport de masă, ai nevoie de masa musculară tonică.
Pa, pa.

| KhludCiprian a răspuns:

Rog inainte de toate sa urmezi sfatul unui doctor.

Cel mai ieftin si simplu cred ca este sa mananci carbohidrati (zaharuri) in forma procesata: biscuiti, paine, paste, sucuri "naturale" sau Coca Cola si de genul.

Din pacate o astfel de dieta nu este prea sanatoasa si iti poate creste riscul de diabet si hipertensiune, ce ma face inca o data sa iti recomand sa vezi un doctor ca sa tii factorii de risc sub control.

| pufuletziii a răspuns:

Mananca dulciuri si multa paine seara.laughing

| Miree a răspuns:

Poţi să iei în masă mâncând. Aşa că. Mai bine te duci şi dai " iama " în frigider. Spor la îngrăşat.

| gaby5995 a răspuns:

Mananca foarte repede. Adica mesteca mai putin.

| devilmilan a răspuns:

Mananca si ia niste vitamine (intrebi la farmacie ), sunt chiar bune.

| Beto1234 a răspuns:

Pai mananca grasimi

| qborntodie a răspuns:

Mergi la sala pentru tonifierea masei musculare.