| Muntean_Iulian_1995 a întrebat:

TPU! Astazi am primilt un crampon in picior(putin mai sus de os).Am rana si mi s-a umflat piciprul. Spuneti-mi urgen ce trebuie sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mario76 a răspuns:

Sa dezinfectezi rana cu betadina sau alcool iodat. Sa aplici eventual un unguent cu antibiotic, dar mai corect este sa faci o vizita la medic. Sa nu fie in afara de rana si osul afectat. O suprainfectare a piciorului nu cred ca te coafeaza. Urgent la medic!

2 răspunsuri:
| BadSirChaos a răspuns:

Putin mai sus de care os? Piciorul are 3 oase+ rotula si oasele de la laba piciorului.