| Ella27 a întrebat:

Aseara, cand stateam linistita la calculator m-a luat o durere ingrozitoare in partea stanga a abdomenului si respiram greu. Dupa 1-2 minute, dupa ce nu ma mai durea in partea stanga a abdomenului au inceput sa imi tremure picioarele, imi era foarte frig si picioarele mele erau super reci, oare ce a fost asta? Cand am foat anult trecut sa imi fac o radiografie aveam splina foarte lenesa, poate din cauza ei? Dar de ce oare imi tremurau picioarele? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| enilor a răspuns:

Posibil de fapt sa fi avut un junghi inter-costal, din cauza durerii cand inspirai nu o faceai cum trebuie, iar sangele nu se oxigena indeajuns. Neoxigenandu se indeajuns sistemul circulator nu a mai functionat cum trebuie si sangele a ajuns mai greu in capilare. sau pur si simplu ai probleme cu circulatia daca ti au m ai inghetat mainile si picioarele?! sau poate fi ceva si din cauza unei crize de panica pentru ca tu ai precizat m ai sus ca ti tremurau picioarele...m ai bine consulta un medic... totusi, fundita?!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Probabil un junghi intercostal. Nu e nimic grav.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ti a scăzut brusc glicemia

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanToader a răspuns:

Poate a fost ceva trecator!