| Moroka12 a întrebat:

astăzi mi-a intrat un cui în talpa dar foarte puțin,n-am sângerat nimic și e un pic umflat, mi-a mai intrat cuie și când eram mic și era mai grav, cred că sunt bine, ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mergi la medic. Poate ai nevoie de tratament antitetanos.

| Sonia822 a răspuns:

N-ai nimic, stai linistit. Si eu am patit la fel m-am dus la doctor si m-a trimis acasa, a zis ca pierde timpul cu mine, cand poate sa rezolve un caz

| Mariuss134 a răspuns:

Nu ai nimic dar foloseste un dezinfectant in caz de orice iar daca rana se infecteaza du-te la un doctor. Cat pentru umflatura iti sugerez comprese reci pe locul respectiv