| anonim_4396 a întrebat:

Ati tinut vreodata o cura de slabire? Daca da, a dat roade? In cat timp s-au vazut rezultatele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am învățat să mănânc, toate dietele pe mine m-au îngrășat!
Multă mișcare zilnică și o alimentație echilibrată.
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Depinde ce dieta tii. De regula cam toate dietele dau roade dar problema este aceeasi la toate : imediat ce revii la vechiul stil de viata pui totul la loc + un bonus de cateva kg.

Sunt diete care pot dura de la 3-5 satamani pana la 6 luni - 1 an.
Cu cat slabesti intr-un timp mai indelungat, cu atat riscul de a depozita la loc intr-un timp scurt scade considerabil.

| Ramy98 a răspuns:

Da am tinut dieta balerina timp de o saptamana dar in ficare zi dadeam in jur de 400 de grame ma slabit aproape 3 kg insa nu am tinut-o ca la carte apropo trebuei sa bei 2 litri pe zi nici mie nu mi-a fost usor insa m-am obisnuit, sper ca te-am ajutat