| DelphhiN a întrebat:

Buna TPU.
Aveam niste dureri de spate, si am fost la medicul de familie, acesta mi a dat trimitere sa fac raza la plamani, acolo mi au spus ca am o bronsita si mi a dat sa iau nurofen seara si cate 1 mg de amoxicilina la 8 ore.
Recunosc ca spatele mi a mai trecut putin, dar tot ma doare destul de tare.
Ce as putea face?
Am auzit ca bronsita uneori poate durea, dar mie de ce nu mi trece, mentionez ca m ai am 3 zile de tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Eu cred ca pe langa bronsita mai ai si o raceala dupa dusuri sau bai care trece cu cateva frectii in cateva seri. Poti folosi: alcool sanitar sau frectie de la farmacie si apoi in pat la caldura. Ca sa fii sigura ca nu ramai cu sechele bea cateva luni ceai cald de coaja de soc de 2 - 3 ori pe zi. Acest ceai iti curata plamanul si te elibereaza de dureri. Numai bine!