| Juiana a întrebat:

azi am avut un vis urat.De unde provin visele urate, mai exact, de ce sunt urate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LitlleBunny a răspuns:

Imagineaza-ti visele ca un amalgan de amintiri frumoase sau urate. Orice personaj vazut in vis a fost vazut macar o data de tine in viatahappy.Noi incercam sa le dam forma dar de fapt sunt niste amintiri. Poate ai fost stresata sau te-ai gandit la o situatie neplacuta, te-ai uitat la un film...etc.

3 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Sunt produsul subconstientului, sunt ceva de care ne temem sau ceva ce vrem sa se ideplineasca. Nu le acorda importanta.

| Lily8 a răspuns:

Sunt,,urate,, pentru ca subconstientul tau lucreaza. Ceea ce ai trait in ziua respectiva apare si noaptea in vise intr-o forma sau alta. Deseori apar vise frumoase alteori urate.Nu inseamna neaparat ca se va adeveri.
Daca de exemplu visezi ca mori tu sau oricine altcineva nu e adevarat.
E rar cand ai premionitii prin vise.