| AvalohAlyn a întrebat:

De ce apar cosmarurile sau visele foarte urate? Am des asa ceva.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Din subconștient. Prea multe filme de groază văzute ori pur și simplu nesiguranță. Te gândești foarte mult la părerea celorlalți și încă nu știi ce vrei să faci cu viața ta. Trăiești mai mult în virtual decât în real.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai in subconstient experiente apasatoare, neclarificate, pe care ti le "proiecteaza" creierul in starea de somn, in timpul "intretinerii" memoriei. Visele sunt vizualizarea ajutatoare ale diferitelor ipostaze in care - semiconstient (in vis) - sa se gaseasca o rezolvare.

| doctorandus a răspuns:

Mai intai verifica daca e prea frig, prea cald, ai o pozitie incomoda, e patul prea mic, ti-au iesit picioarele de sub plapuma, ti-a amortit o mana sau un picior, faci foamea, ti-e sete, ai nevoie sa mergi la WC, e zgomot cand dormi, nu e bine aerisit, te trage curentul, e prea multa lumina, vecinii se uita la filme groaza (si se aude), etc.

| Freya1 a răspuns:

Din cauza ca nu te odihnesti cum trebuie dormi foarte tarziu, te uiti la filme de groaza sau asculti povesti de groaza, tie frica de ceva anume si iti impui asta in cap etc

| Crackman a răspuns:

Eate un raspuns la stress, ingrijorari si alte lucruri negative pe plan psihologic, iar ele iti arata sau cel putin incearca sa iti explice ca nu este bine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din subconștient. Prea multe filme de groază văzute ori pur și simplu nesiguranță. Te gândești foarte mult la părerea celorlalți și încă nu știi ce vrei să faci cu viața ta. Trăiești mai mult în virtual decât în real.

| missfatadelatara a răspuns:

Băiat stresat/fricos/panicat.

| Adiadictie a răspuns:

Daca te fac fericit si satisfacut nu vad care e problema

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Visele urate apar din subconştient si aparitia lor se datoreaza filmelor de groaza vizionate

| KinderJdm a răspuns:

Nu am un raspuns clar dar consulta un Psiholog! Te poate ajuta