| Canndii a întrebat:

Buna TPU
Azi am băut niște lapte rece din frigider și ma doare rău gatul.
Problema este ca Maine o sa cant in corul școlii și nu știu ce sa fac.
Ce pot face sa imi treacă cât de cât?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Spune-i mamei tale sa-ti faca lapte cu ou si cu miere ca merge foarte bine pentru dureri in gat.Bafta maine!

| Canndii explică (pentru Samariteanul):

Mulțumesc, sunt singur acasă in seara asta, dar o sa îmi fac eu acel "amestec"!

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Lip syncwinking

| Daniel9988 a răspuns:

Stai calm ca in corul scolii din zecile de voci care canta nimeni n-o aude numai pe a ta.Da si tu din gura, mimeaza.De trecut n-are cum sa iti treaca asa repede.Plus ca daca ti-ar trece oricum, ai avea o usoara raguseala.

| Chernobyl a răspuns:

Bea ceai de lamaie si i-a decasept 3 pe zi numai mult ok?