| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema groaznica...
M-am racit si ma doare gatul ingrozitor, abia de pot vorbi si luni trebuie sa cant in fata scolii niste piese de imi crapa corzile vocalesad
Ce sa fac sa imi revina vocea si repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vocea nu revine rapid, trebuia să te îngrijești mai din timp dacă știi că ai de cântat.
Folosește dropsuri mentolate, cu eucalipt, etc.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Am luat dropsuri cu eucalipt, ma simt mai bine. Ori cum, nu sunt capabil sa cant maine sad... Dar mai am o sansa la sfarsitul anului happy

5 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Mananca miere cu lingurita.iti va face bine

| acinorev a răspuns:

Du-te RAPID la doctor si farmacist, ia ce iti recomnda si vorbeste cat mai putin posibil. Ia Biobarox sau Vibrocil (nazal) si Strepsils.

| KatyyLWA a răspuns:

Mai bine te duci la doctor pentru ca el stie mai bine...dar si eu am avut problema asta si iti recomand Bioparox.Il gasesti la farmacie.Sa intrebi farmacistul cu se ia si daca e bun pentru problema ta

| Sidonya a răspuns:

Te duci la farmacie si intrebi.Succes!