| Doareu2804 a întrebat:

Azi am facut cea mai mare greseala. Mi-am luat tenesi fara sosetute si am facut niste basici de toata frumusetea la ambele picioare, la degetelul mic. Ce pot sa fac sa nu ma deranjeze si sa nu le sparg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pune baneocin pulbere si acopera cu plasture, cateva zile sa iti iei o incaltaminte mai comoda

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

| iubesc a răspuns:

Nu ai ce sa faci, cu timpul vor disparea insa poti folosi o crema de galbenele.

| Anonymous1995 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumparati ori o crema, ori niste plasturi, si incet-incet o sa-ti treaca big grin

| ONElena11 a răspuns:

Ca sa fii sigur ca nu mai patesti asta ai putea sa iti amputezi degetele mici. Asa nu ti se va mai intampla niciodata happy

| Doareu2804 explică (pentru ONElena11):

Asa o sa fac, fii sigurawinking rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Doareu2804):

Doareu 2084 esti fată?

| Doareu2804 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Poate ca da poate ca nu, de ce?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Doareu2804):

Eram si eu curios, te deranjează?

| Doareu2804 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mnuu

| d182 a răspuns:

Cand ai zis 'azi am facut cea mai mare greseala' am crezut c-ai violat sau omorat pe cineva. ohgod, pune-ti niste plasturi sau da-te cu vreo crema si asteapta sa-ti treaca laughing.
eu mereu imi iau tenesii fara sosete si n-am probleme.-.

| AlyLov3 a răspuns:

Pai... Eu de obicei le spargeam cu acul. Nu doare de loc big grin

| vladclaudia a răspuns:

Pune-ti un plasture si o sa iti treaca peste cateva zile.

| aera a răspuns:

Te duci la farmacie si iti cumperi un plasture doua si s-a rezolvat