| DSD989 a întrebat:

Buna TPU azi am mers sa fac treaba mare si cand m-am sters pe hartie a fost putin sânge, foarte putin, nu m-a durut cand am facut treaba mare si acum m-am uitat si e umflat anusul si are o culoare închisă. Vreau sa stiu daca culoarea e normală si daca am cancer Doamne Fereste, sunt foarte speriat, m-am dat cu crema de galbenele si a trecut tot dar eu sunt tot speriat, nu stiu de ce e umflat.Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca brocoli si scapi de ei

| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil e vorba de hemoroizi. Insa cu sangerarile anale nu e de gluma, cum ai zis si tu, in unele cazuri sunt simptom pentru cancerul de colon, dar nu cred ca e cazul. Cel mai bine mergi la medic si acesta o sa-ti spuna exact ce ai.

| Ghostrider332 a răspuns:

Cel mai probail ai hemoroizi eu recomand cicatidrina supozitoare!