| educhoo123 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit, am fost la baie m-am spalat pe ochii si pe urma am mes la scoala, la scoala am observat ca "mi sa-u lipit ochii" si mi se faceau din 30 in 30 min cipe in coltul ochiilor, din cate am inteles am conjuctivita.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, sau leacuri naturiste? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai conjunctivita sau blefarita. Nu este deloc intelept sa te tratezi dupa ureche sau dupa indicatii pe net, fiindca o conjunctivita prost tratata se poate croniciza si poate lasa sechele serioase, care sa-ti afecteze chiar vederea in final. Mergi la medicul de familie sau la urgenta la oftalmologie pentru tratament.

1 răspuns:
| Elsiane a răspuns:

Du-te la farmacie și caută picături pentru ochi.