| RianaAlexia a întrebat:

Buna TPU.
Ma ustura si ma mananca ochiul, si intr-o dimineata m-am trezit cu el lipit intr-un fel.Seara abia adorm, parca simt ca am ceva in ochii.Si intr-o seara am observat ca ochii mei erau rosii (probabil de la somn) idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a tras curentul si trebuie sa te vadă un medic oftalmolog, sa i ti dea tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se rezolva cu niste lacrimi
Cele de la Thealoz Duo sunt cele mai ok
Du-te si la oftamolog, poate ai ceva miopie si te fortezi sa citesti si de asta e asa.
Am patit intr-o zi, cand am vrutsa stau fara ochelari sa vad ce se intampla, a fost o idee de rahat.

| Daniel9988 a răspuns:

Ai ochii extra obositi.Cauze?
1.Stai mult in fata Tv. ului, Pc. ului etc.
2.Te odihnesti putin
3.Ca urmare a toate astea, ochii ti se usuca.Mergi la Oftalmolog ca sa vezi sa nu fie altceva mai bine, dar inainte treci pe la farmacie si cere ceva pentru ochi uscati.

| Vlach a răspuns:

Sincer,ar trebui o vizita la oftalmolog, dupa chestia cu ochii rosii poate fi conjunctivita, dupa cea cu ochiul lipit, e de la urdori, adica daca eru lipite genele si era greu de deschis...

| Roxana19aa a răspuns:

Eu iti dau un sfat sa te duci la un doctor adică nu stiu daca poate fi de la somn nu cred

| Ioana_Diana_1998 a răspuns:

E posibil sa fie din cauza curentului, daca problema nu dispare te sfătuiesc sa mergi la un medic, sa nu se agraveze