| Chez0nz a întrebat:

azi mi-am scos ghipsul... am avut calcaiul luxat (osul calcaneu). Doctorul mi-a spus sa incep sa-l pun jos si sa incep sa merg, dar ma doare foarte rau calcaiul cand incerc sa ma las pe el cu greutatea corpului... Stiti ceva exercitii sau metode pentru a mi se grabi vindecarea? Si daca a avut cineva pana cum problema asta in cat timp ati inceput sa mergeti din nou pe picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| venivarainanoastratara a răspuns:

Nu te mai lăsa pe călcâi! Cumpără-ţi un baston sau ceva şi el te va susţine cât de cât

| Chez0nz explică (pentru venivarainanoastratara):

Pai normal nu ar trebui sa incep sa ma las pe el pentru a incepe sa merg?