| laigabor a întrebat:

azi mi-am spart un cos ce se afla intre sprancene si pentru a scapa de bacterie am pus ceva spirt medicinal..am frecat putin mai tare si cand m-am uitat in oglinda aveam pielea uscata si maro.
Va ramane asa pe viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Daca ai apasat tare, pielea "maro" e de la contactul sangelui cu spirtul. Stai linistit! In cateva zile ti se va vindeca locul.winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În nici un caz, își revine în câteva zile.

| gothicbat a răspuns:

Nu, se va vindeca.
Folosește și o cremă pentru hidratare.

| AnielAn a răspuns:

Nu mai da cu spirt, nu se da pe răni. O sa Îți treaca, da cu betadina, rivanol sau alifie de galbenele.

| AlexPatriciu a răspuns:

Trece