| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Azi surioara mea mica m-a lovit la ochi (pe pareta alba cred). M-a usturat la inceput, imi curgeau lacrimi, dupa care mi-a mai trecut. Acum a icneput din nou usturimea si ma usura mai ales cand stau cu ochiul inchis. Nu a fost o lovitura prea puternica, pentru ca un copil de 7 luni nu prea are putere, insa sfatuiti-ma ce ar trebui sa fac, pentru ca mi-e frica sa nu-mi pierd vederea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine mergi la un oftalmolog.Nu o sa iti pierzi vederea, dar e bine sa te vada un medic pentru a sesiza ce problema ai.

| HighByTheBeach a răspuns:

Cer iertare de greseli, am scris la repezeala, la telefon.

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu te cunoastem, nu am fost de fata in momentul accidentului, habar nu avem ce intensitate are culoarea ochiului tau ca sa iti ghicim, intr-un fel, rezistenta, nu suntem medici, in niciun caz, fiind extrem de rare cazurile in care un medic isi va petrece o parte din putinul sau timp liber pe site-ul acesta, deci slabe sanse de raspuns adecvat si folositor.Nu pot decat sa te rog sa te gandesti cat de importanti sunt ochii, atat de importanti incat sa iti dai seama ca merita si ei, saracutii, un control adevarat,
Si ce e aia "pareta alba"? Nu cumva sclerotica( albul ochiului)?