| Maarry a întrebat:

Cam de 2 saptamani am burta umflata chiar daca nu mananc nimic..nu prea am pofta de mancare, daca mananc putin ma simt plina. Am si dureri de spate si urinez mai des decat de obicei. Stiti cumva ce ar putea fi? Sau cum as putea sa scap de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Urinarea deasă e însoțită de usturimi? Urina e limpede sau tulbure? Are culoare normală sau e modificată? Mirosul e dubios?
Burta e umflată de la aer (balonare) sau de la altceva? În ce parte e umflată mai exact? Senzație de greață sau diaree/ constipație sau alte deranjamente digestive ai? Ce vârstă ai?

| Lavii007 a răspuns:

Daca trebuie să-ți vina menstruația, asta e cauza

| Maarry explică (pentru Lavii007):

Mi-a trecut de cateva zile

| Vi1rus a răspuns:

Cred ca esti insarcinata))

| Maarry explică (pentru Vi1rus):

Sunt virgina