| Dya3DyD a întrebat:

Buna!
De vreo două săptămâni nu am poftă de mâncare. Mănânc putin dimineața și mă simt plină până seara. Nu pot sa mănânc mai mult că nu mă simt bine.
De ce de mi de întâmplă asta?
Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil este lipsa de vitamine de primavara.
Mananca 1-2 bucati mere aromate autohtone (Ionathan, Golden) in fiecare zi, precum si cate 1 morcov dulce (se poate si razulit). Si ridichii negre, precum si sfecla rosie sunt vitaminizante de sezon.

Din cate o bucata din toate cele de mai sus, razulite si amestecate se face o salata excelenta. Se tin in frigider si se amesteca cu zeama lasata inainte de consum.
Cu cat mananci mai mult, cu atat e mai sanatos!

| Violleta2022 a răspuns:

Toti trecem prin perioada de acest fel, asa ca, nu te ingrijora, iti vei revenii la normal peste putina vreme.