| mihaicelsfant a întrebat:

când ma aplec ma doare in partea la fiacat, de ce? am inceput sa simt un pic de gust de sange in gura. de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XH2O04 a răspuns:

Intrebarea ta este de ordin medical si cel mai bine si corect ar fi sa iti faci analizele.
Ok.Dar astea sunt semne de imbolnavire a ficatului simnti :acru.amarui,sau gustul ala de sang?
Deoarece daca simti gust de sange poate fi ceva grav ce nu are legatura neaparata cu ficatul du-te la baie si scuipa sa vezi daca e sange. Daca nu inseamna ca ficatu sufera niste probleme iti recomand sa mananci mancaruri usoare, sa nu fie de ordinul animalelor:ou, lapte, branza.Bia apa si mananca o salata pana te vei duce la doctor deoarece e posibil sa fie o afectiune la ficat nu neaparat grava! Dar daca zici ca ai gust de sange poate fi ceva periculos te sfatuiesc sa mergi la un medic.Subliniez nu sunt doctor. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o marire a ficatului. Mergi la doctor, tratamente pe nevazute nu se pot da.