| DariusKX a întrebat:

Salut TPU!
Am și eu o problema.
Acum vreo oră a început să mă doară capul în partea dreapta a vârful capului,și m-am speriat destul de tare pentru că nu mi s-a mai întâmplat,nu știu dacă este din cauza că stau noaptea foarte mult pe telefon,și dorm foarte târziu.
Eu prima data m-am speriat am crezut că am un chiag de sânge sau tumoră pe creier Doamne ferește,nu vreau sa trec niciodată prin așa ceva, spuneti-mi, voi ce credeți?
PS:am 13 ani.
Și nu nu mă doare când apas sau când mă aplec, nu am altceva.
Durerea este ușoară.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

La 13 ani nu ai tumori, stai liniștit! Stai mult în casă, în curent, cu ochii în tel., fără somn, fără mâncare în liniște ci pe fugă și aiurea. Masează locul cu alcool sanitar până ce ești puțin umed apoi ia o căciulă pe cap și dormi cu capul puțin mai sus pe pernă. Închide tel. și mergi devreme în pat! Somnul e OK și mâine îmi scrii! Noapte liniștită și sănătate!

| DariusKX explică (pentru Caro34):

Mulțumesc mult, chiar m-ai ajutat ms multhee hee))

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lispa somnului de noapte decalnseaza asemenea probleme care incep cu durerile de cap, ameteli, stari de rau...
Daca durerile continua, mergi urgent la medic pentru o radiografie la cap, fiindca tot mai multi copii au cancer la creier de la statul foarte mult pe telefon.

| Yuoia a răspuns:

Spune-le parintilor si mergi urgent la un control medical. Poate fi un cheag de sange cum spui tu, chiar daca esti foarte tanar. Statul asta in casa si lipsa somnului va nenoroceste.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Dacă stai mult pe telefon așa se întâmplă leai spus și părinților tai ce ai pățit? Doamne ferește sa aia așa ceva nu-i de glumit si nici de joaca cu așa ceva spune urgent părinților tai ce ai pățit

| Dvi2002 a răspuns:

Probabil ai stat doar pe o parte in pat si nu ti-ai schimbat pozitia...