| Fetitsa123 a întrebat:

Buna Tpu.Cat costa rata pe luna daca iau un aparat dentar fix in rate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cel mai ieftin aparat dentar fix costa 1500RON. La montare, ortodontul vrea banii jos. Nici el nu il cumpara in rate.

| Felys a răspuns:

Nu prea cred ca ti-l da cineva in rate, dar daca totusi se practica si asta, intrebi medicul care ti-l monteaza, fiecare au preturile lor

| QSmile a răspuns:

Bună,

Un aparat ortodontic fix transparent ICE este 3600 Ron, un aparat ortodontic fix metalic Alexander este 2600 Ron/arcadă. În funcție de numărul de luni în care dorești să faci plata, se poate calcula, dar inițial se acoperă costul materialelor comunicat de către medicul la care mergi. Zi cu zâmbet să ai happy