| anonim_4396 a întrebat:

Sal tpu.Cat ar costa un aparat dentar? As vrea sa-mi cumpar unul sa-mi intrepte dintii.Nu sunt asa de stranbi dar vreau sa-i am drepti big grin.As mai vrea sa stiu daca odata ce ai cumparat aparatu dentar si l-ai purtat, dupa ce ti-ai reparat defectul trebuie sa-l dai inapoi, sau il pastrezibig grin.Dau funda^^

5 răspunsuri:
| kscorpio a răspuns:

Pai nu ai cum sa-l dai inapoi ca e facut la comanda pentru dintii tai. Nu se potriveste la alte persoane si e cam 1000-1400 lei minim.

| Jhfdfd a răspuns:

In primul rand, un aparat dentarv decide medicul dentist daca ai nevoie sau nu.

In al doilea : aparatul dentar este de 2 feluri : "mobil" -pe care il poti da jos cand mananci si "fix" -pe care nu il dai jos decat cand ti s.au indreptat dintii

In al treilea rand : aparatul dentar se face pe masura fiecaruia, adica mergi la medicul dentist si iti pune un fel de plastilina pe dinti, care se modeleaza pe dintii tai, astfel vazand ce fel de sarme, etc iti trebuie happy.

FOARTE IMPORTANT : aparatul dentar nu se pune doar pentru moft, dupa ce ti l.ai pus o sa vrei sa il dai jos si tot asa.

Preturile difera de la aparat la aparat :
"aparatul mobil" - poate pleca de undeva de la 600 lei[atat a fost al meu] pana chiar la 1000 lei happy
"aparatul fix" -poate costa de la 600 euro pana la... 800 cred thinking

Succes, si sper sa fi inteleswinking. Eu iti recomand sa mergi la medicul dentist si sa il intrebi daca ai sau nu nevoie happy

| Jhfdfd a răspuns (pentru Jhfdfd):

Oricum nu ai cum sa iti pui aparat dentar daca nu iti recomanda medicul, deoarece aceste aparate sunt facute la comanda. Si aceasta comanda este facuta de medicul dentist. thumbs down

| a55yummy a răspuns:

Pai aparatele dentare sunt de 2 feluri : mobile sau fixe. Aparatele mobile sunt mai ieftine si poti sa le dai jos..pai un aparat mobil costa cam 400-600 lei noi si unul fix cam 1000 lei noi

| Sara1234567890 a răspuns:

Eu nu sunt sigura dar creca costa cam 700-900 lei big grin