| MyPassion a întrebat:

cat credeti ca as putea slabi de acum pana in decembrie cu o dieta destul de stricta+pastile de slabit si ceiauri thinking Eu mi-as dori cam 20 kg, credeti ca-s putea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| diavolitadulce a răspuns:

Daca folosesti dieta asta nu cred ca vei mai avea nevoie de pastile si in plus poti manca pe saturate.
luni:fructe
marti: legume
miercuri: peste
joi: lactate
vineri: carne
sambata: oua
duminica: alegi ceva din toata saptamana, tu doar evita painea, respescta orele la care mananci si nu manca dupa ora 18. nu prajii alimentele. cele mai bune sunt crude fierte sau fripte. vei slabi considerabil si mai ales daca faci si sport pe langa asta. programul fitness de pe youtube este incredibil nu are rost sa mai dai banii si pe alte prostii cum sunt pastilele ce iti potface rau sau mai stiu eu ce alte lucruri. respecta ce ti-am spus eu aici si vei arata minunat mia ales ca poti manca pe saturate. sper ca te-am ajutat. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru diavolitadulce):

O aberatie de dieta, mai documenteaza-te inainte sa pui cretinitati. Si chestia cu ora 18, alta tampenie. Tu vorbesti doar din auzite?

| diavolitadulce a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, vorbesc din auzite, dar din ce am auzit la medici si te rog sa te controlezi pentru ca eu stiu foarte bine ce vorbesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru diavolitadulce):

Da, vad, medicii recomanda sa nu inlocuiesti nici macar o masa cu fructe si tu vrei o zi intreaga doar fructe.

Arata-mi articolul scris de medici, unde se recomanda prostia de dieta pe care ai spus-o tu

| diavolitadulce a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai frate nu te obliga nimeni sa tii tu dieta asta. pana la urma mi-am spus parerea si am dat un sfat. a stai am uitat. suntem in Romania. aici nu poti face nimic decat daca iti permit cei smekeri. hai frate lasa-ma cu prostiile tale. daca ai chef de cearta, cerata-te cu soacrata ca pe mine ma plictisesti. de parca tu dai raspunsuri perfecte. si oricum nu am inventat eu dieta asata, am luat-o de la un nutritionist, daca ai ceva de comentat du-te la el nu la mine. eu am spus ce stiu sau acum trebuie sa iti cer voie sa raspund la intrebari sau ce?

| Cosmin86 a răspuns (pentru diavolitadulce):

Parca era facuta de medici, acum e de nutritionist? o mai dai mult la intors?

arata-mi articolul scris de nutritionst despre dieta aia.

intre timp, citeste aici articole reale despre nutritie :
www.getfit.ro/alimentatie

| diavolitadulce a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca esti din calarasi iti dau adresa cabinetului ca sa nu mai spui ca nu vorbesc serios, daca nu asta e. vezi-ti de viata si lasa-ma dracu in pace ca m-ai plictisit. desteptu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru diavolitadulce):

E greu sa nu comentez cand vad cat poti sa aberezi. Daca era asa simplu sa iei o dieta copy/paste crezi ca se mai faceau sute de articole despre nutritie, studii, jurnale de alimentatie, etc etc?

Copil mic si paralel, ia cu copy/paste o dieta retardata si crede ca asa se face treaba laughing

P.S. : si chestia cu ora 18 e o cretinitate, dar ce sa-ti explic tie, care crezi ca e ok sa mananci o zi doar fructe, care FERMENTEAZA

| diavolitadulce a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai au folosit mai multi dieta asta pana acum si nu am auzit pe niciunu sa se planga. tu esti cel care abereaza, adica ma rogdin poza ta de profil vad ca te confrunti cu kilogramele si tu stii mai bine cat te-ai chinui cu obezitatea... iar acum shut up

| BIOO a răspuns:

Ce fel de pastile de slabit? Sfatul meu este sa incerci un program de detoxifiere timp de 2 luni de zile si vei slabi frumos!

| spi a răspuns:

Inceteaza cu pastilele de slabit..am mai multe cunostinte care au slabit atunci iar apoi s-au ingrsat la loc ff rau si au avut si probleme de sanatate.fa mult mult mult sport. dc nu incerci dieta dukan? cauta pareri despre ea..sora mea a slabit intr-o luna 10 kg iar o cunostinta 7 kg jum intr-o luna.citeste-o.partea proasta este ca daca nu te tii de ea te vei ingrasa de 2 ori mai mult. sper sa o citesti si sa te ajute

| MyPassion explică:

Pastilele si picaturile ecofit..am auzit ca sunt bune.

| CocaFanta a răspuns:

Eu am slabit 11 kg in 31 de zile tinand dieta asta e foarte buna si plus ca nu trebuie sa te infometezi poti manca oricat si la orie ora atata timp cat respecti cu strictete dieta mult succes