| AlexandraDanii a întrebat:

Buna TPU credeti ca daca o sa ma apuc de o dieta as vrea sa tin dieta daneza,sau daca nu cel putin voi renunta la (paine,dulciuri,prajeli,sucuri si altele), in cat credeti ca voi putea slabi 15 kg? Credeti ca mersul pe jos ajuta? Pana acum nu prea faceam sport si nici acum nu prea fac dar sunt nevoita sa merg acum pe jos deoarece anul aceasta am intrat la liceu si este mai departe de mine, fac aproximativ 20 minute dus, 20 intors,precisez ca eu ma simt destul de obosita dupa acest drum si chiar si transpir putin,deci depun efort.Ce credeti voi putea slabi, daca da cam in cat 15 kg? Cu atat mai bine daca mi-ati spune din propria voastra experienta daca a-ti slabit.

4 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Acum jumatate de an am avut 130 kg, baiat 188 cm. Acum am doar 95 kg, baga un mic dejun normal, apoi la amiaza o masa buna iar seara doar fructe. Fara paine. 3 felii pe zi, nu dulce, suc. Si inca ceva, pentru juma de litru de cola consumata, trebuie sa alergi 7-8 kilometri. Si nu in ultimul rand, alerg 3-4 km in fiecare seara, sau daca nu merg 12-13 km cu bicicleta, dar si muncesc in timpul zilei.

| lazio9 a răspuns:

Ce ai facut pana acuma? ai mancat carnati si acuma vrei sa slabesti cu supa? Dieta e un stil de viata draga mea, e pe viata! orice ai face nu manca niciodata dupa ora 18.00,
Iar despre mersul pe jos ajuta dar daca ajungi acasa si mananci o oala de fasole inseamna ca ai mers degeaba, conteaza si sportul si alimentatia si dorinta

| lazio9 a răspuns:

Dieta tinuta aiurea poate crea dezechilibre de aceea e bine sa mananci echilibrat inca de mic

| Xenya a răspuns:

15 kg o sa le slabesti in luni bune, dar poti incerca.
Iti recomand sa sa renunti la:carne, paste, paine, dulciuri, si la micile gustari din fata televizorului si sa faci in fiecare zi mult sport.
Poti sa cauti pe youtube diferite clipuri pentru cardio, tonifiere, slabit.
P.S: 1.Nu uita pentru exercitiile de incalzire altfel o sa ai febra musculara.
2.Consuma multa apa pentru hidratare
3.Manaca multe fructe in timpul zilei si sa nu sari peste micul-dejun
4. Ultima masa a zilei trebuie sa fie la maxim ora 18.00
Multa bafta!