| anonymdeanonym a întrebat:

Ce as putea folosi pentru o rana deschisa sa se inchida mai repede sa creasca pielea. !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LilTunechi a răspuns:

Cea cu laptisorul nu prea este adevarata man...cel mai bine crema de galbenele si PATLAGINE rupi frunze le toci marunt si le pui pe rana vei ramane uimita cat de bine se cicatrizeaza si mai mult nu vor ramane urme spun din proprie experienta si vazut la altiibig grin

3 răspunsuri:
| almirock a răspuns:

Crema de gălbenele ajută, să fie cât mai grasă...

| RAKU1337 a răspuns:

Rivanol mai intai pentru dezinfectare si apoi extracte de laptisor de matca, foarte scump dar rsna se va vindeca cu 40% mai repede.

| wordsworth a răspuns:

Crema de galbenele. Aia cicatrizeaza. ^_^