| Albu_Mădălina_Mihaela_2000 a întrebat:

Ce aş putea mânca dimineata pentru a slabi, având in vedere ca eu nu prea pot mânca dimineaţa si din cauza aceasta mă înfometeze şi mănânc mult la prânz iar seara nu prea mănânc. Orice răspuns este binevenit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Carne,oua orice manci care e proteina tine de foame

| Ioyo a răspuns:

Buna,poti sa mananci iaurt dinalea grecesc sau din ala cu cereale deasupra,sau Activia,sa nu aibe fructe alea nu prea sunt bune,poti sa iti faci smoothie,sau sa mananci crema de branza cu o felie de paine sau fara paine, sau poti pune intr-un pahar iaurt fructe iaurt pana se umple paharul, mai ai varianta ovaz cu lapte si poti pune si banana sau mar sau ambele, marul il dai se da pe razatoare si banana se zdrobeste, mai poti manca branza cu rosii, ou fiert. Daca vrei sa iti mai dau alte idei poti sa imi lasi mesaj.Ca sa slabesti trebuie sa faci si exercitii, acasa sau la sala.Te pup si sper ca te-am ajutat :*

| Ioyo a răspuns:

Buna din nou,am vazut mesajul tau,nu merge sa iti trimit mesaj,nu stiu de ce. Poti sa mananci multe salate si sa pui in ele piept de pui,branza, si sa combini mai multe legume, poti pune si porumb, daca vrei sa pui ulei, te sfatuiesc sa pui ulei de masline, gasesti in Mega Image la 15lei am vazut. Poti sa mananci si fistic si caju crud, te sfatuiesc sa nu le iei pe cele la punga pentru sunt scumpe si poti sa cauti la vrac prin magazine.Intra pe you tube si caut-o pe alexufitness, are idei de mic dejun, gustari si exercitii pentru slabit tonifiere si le poti face acasa sau la sala.Te pup, daca ai o nelamurire poti sa imi scrii aici unde ai publicat intrebarea