| TuDorEL96 a întrebat:

Ce este chestia de pe buze ca o "ciuperca" habar nu am cum sa ma exprim, este acnee si este molipsitoare? daca da prin cebig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, te referi la herpes.
Da, este contagios/molipsitor ( se ia prin contact direct ).

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/herpes-bucal_3722

http://www.divahair.ro/......t,_sfaturi

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Este herpes si se poate lua prin sarut...

| Mussette a răspuns:

Herpes. si este virus. Odata instalat in organism, cand imunitatea este mai scazuta (iarna, primavara) reapare de la sine. Si se transmite. Dar se trateaza.

| giony54 a răspuns:

Este herpes si ai grija ca se ia.Mergi la medic urgent.

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Este herpes(cred ca asa se scrie, cel putin asa se pronunta) si da..se poate lua big grin da trece in cateva zile :*