| Monyyyyy a întrebat:

Hey, mi-am scos măseaua minții luni și nici acum nu pot deschide gura doar puțin, sa tras umflatura dar Inca msi e, sper sa nu rămân așa plus ca mai trebuie sa scoată 3. marti imi scoate firele, ați pățit și voi așa? E f enervant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,si a fost o operatie complicata,dar a trecut,iti scoate si alea, nu iti face griji ca nu doare, iar extractia doare doar cand iti scoate nervi, e cateva secunde, sa nu pui limba acolo sau vreun deget ca microbi pot intra usor la tine in fluxul sanguin

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu nici am mancat doar apa cu paiul atat

| Monyyyyy explică (pentru RAY):

A înțeleg eu am putut mânca din a 2 a zi doar piure chiar și azi doar ca nu pot deschide gura numa 1-2 cm și mă gândeam ce fac când scoate firele și nu pot deschide gura, mai am 3 de scos așa groază mi, 2 îs mai complicate ca e și ieșită puțin una și mna, trebuie film 3D, deci e normal sa nu pot deschide, ma spăl greu pe dinți și pute gura și asta mă enervează și am avut și niște carii le-am făcut și nu vreau sa le afecteze, apropo eu între dinții din față aia 2 am puțin loc liber dacă scot măselele nu se vor depărta mai tare nu? Având în vedere ca în spate au dinți și măsele, bănuiesc ca măseaua de lângă cea a minți nu intră acolo sau se se miște

| RAY a răspuns (pentru Monyyyyy):

De exemplu eu, am scos maseaua care era intre una de minte in spate si una in fata, maseaua de minte din spate a venit mai in fata langa maseaua buna