| AnnnaMarrria a întrebat:

Buna tuturor!
! funda!
De cateva zile ma tot doare o masea de imi vine sa ma dau cu capul de pereti!
ma doare ingrozitor de tare!
niste tratamente naturiste?
ca la pastile nu am sanse...am luat si inca mai iau dar degeaba!
dar nuas vrea sa aud de usturoi, cornet ars si alte chestiii de genul!
daca am greseli de ortografie va rog.scuzati-le!
dar ma doare foarte tare si vreau neaparat ceva!
va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Xchr a răspuns:

Ia profenid de 200mg. Este un calmant foarte bun in durerile de masea. Sa mananci bine inainte si il iei la 12 ore. Daca durerea apare in acest interval poti completa cu un ibuprofen. Si parerea mea este ca trebuie sa te duci la medic chiar daca-ti trece durerea. O masea incepe sa doara in momentul cand este afectat nervul, iar daca nu mai doare inseamna ca acesta a murit si te poti trezi cu o infectie de toata frumusetea.
Te sfatuiesc sa nu folosesti tratamente naturiste nu e de glumit cu asta. Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Maseaua e infectata, adica ai abces, altfel nu ar durea atat de tare.

| DevilLife a răspuns:

Iti spun eu tratament naturist... extrasul! am stat si eu o saptamana cu dureri de masea si am zis ca tampesc.aiuram deja de la pastile si de la durere.am scos-o si a 2a zi am fost ca noua.am avut puroi la radacina si niciun medicament nu si-ar fi facut efectul, dar cum am scos-o a iesit si puroiul si am scapat de probleme...bine asta doar daca nu tii atat de mult la dintii tai si nu vrei sa ii pierzi

| adinaciosescu a răspuns:

Incearca cu gel pentru bebelusi, vorbesc foarte serios, asta doar pana mergi la un dentist.Grija si la gel, ca in cantitate mare e toxic, si incearca sa faci gargara cu apa usor calduta si sarata, omoara bacteriile din gura si mai reduce durerea.si ar fi buna o pasta de dinti cu ioni de argint, gen colgate pro-relief, calmeaza pe loc