| Deyutza4all a întrebat:

ce parere aveti despre crema de gerpes ACICLOVIR(in cat timp trece). dau funda.mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| together4ever a răspuns:

La mine a trecut dupa aproximativ 7 zile...desi am mai avut semn inca urmatoarele 5-6 (o pata rosie care printea o cojita subtire) Doar ca eu stateam mai mereu cu mina si "rupeam". Ai grija sa nu pui mina si sa lasi sa treaca. daca rupi cu siguranta nu trece mai repede ci incetineste cu mult procesul. Succes

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Aciclovirul este foarte eficient daca il aplici de la debutul herpesului, atunci cand veziculele herpetice sunt foarte mici. Ii stopeaza evolutia si favorizeaza vindecarea rapida in 2-3 zile.

| katy a răspuns:

Cam 2 zile