| DSD989 a întrebat:

Buna TPU ce pot sa fac sa treacă roseata de pe penis, ce creme sa folosesc? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Acea roseata poate sa insemne cel putin vreo 10 boli diferite si din astea 10 7 necesita creme diferite. De unde sa stim noi ce ai acolo de fapt? Poate nu e nimic, poate e o iritatie si trece de la sine. Poate e pentru ca nu ai o igiena buna si atunci trebuie doar sa te speli mai bine, nu trebuie nicio crema... Poate e o reactie alergica la un material din chilot... Variante sunt multe.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de la ce este acea roseata. Daca este spontana dispare singura, daca este de la vizionarea filmelor xx dispare iarasi de la sine dar in timp. Daca este este in urma unui act sexual se merge la doctor.

| Andersen2k18 a răspuns:

Poti folosi creme precum:Cutaden sau Cicastim(recomand)