| smekera123 a întrebat:

Buna!
Am in obraji (pe toată suprafața) o roșeața foarte mare pe care o am de vreo 2 ani și folosesc fond de ten și concealer ca sa pot acoperi,Menționez ca am doar roșeața si nu iritație si am încercat foarte multe creme, am fost la doctor si tot nu trece

6 răspunsuri:
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Se spune ca obrajii rosii sunt semn de santate. Uita-te la oamenii de la tara: rosii in obraji. De ce vrei sa fii palida ca moartea?

| smekera123 explică (pentru MiraMiraMira987654321):

Pai am văzut f rar oameni care sa aibă obraji rosi

| prietenaingrijorata02 a răspuns:

Buna! Cred ca ai putea schimba asta prin a folosi o lotiune/crema/spray SPF50+ pentru protectie impotriva razelor solare zilnic(are extrem de multe beneficii), aloe vera..etc de asemenea roseata poate fi cauzata de produse cosmetice care contin parfum sau alcool.
Totusi nu ar fi o idee rea sa te consulti cu un dermatolog specializat in asta, sunt sigura ca-ti poate recomanda ceva. happy

| smekera123 explică (pentru prietenaingrijorata02):

Am oprit machiajele de vreo 2 săptămâni jumate și nu funcționează.
Eu in unele momente ale zilei obraji și in alte momente sunt doar putin roz

| razvanbos a răspuns:

Incearca sa iti bagi obrajii in iaurt sau iaurtul in obraji