| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca nu dormi doua nopti si doua zile la rand, iar in acest timp consumi Cola/cafea, esti gripat si muncesti non-stop?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

De murit nu o sa mori laughing Pur si simplu o sa fii foarte obosit/a. O sa isi scada capacitatea de concentrare, o sa indeplinesti sarcinile mai greu, nu o sa poti fi atent/a la detalii.

| ProudArriane a răspuns (pentru Infraverde):

Nu-i ca vreau sa mor. laughing Am de lucrat urgent la niste articole de care am uitat si zilele astea pa timp liber si somn... ca altfel nu ma mai scotea nici moartea din pat.

| Infraverde a răspuns (pentru ProudArriane):

Nu se intampla nimic, o sa reusesti sa stai treaz/a si dupa aia o sa dormi tun. Somnul e overrated. Sunt dovada vie ca omul nu are nevoie de mai mult de 3-4 ore de somn laughing Dar nu, serios. Nu mai lasa totul pe ultima suta si ai grija de tine

| ProudArriane a răspuns (pentru Infraverde):

Multumesc de sfat happy

5 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Salut. Nu se intampla nimic grav, doar oboseala accentuata, cearcane la ochi. Daca exagerezi cu aceasta insomnie, pot aparea ameteli usoare, poti incepe sa delirezi, pot aparea chiar si vedenii. Eu iti recomand sa iti faci timp de cel putin 8 ore de odihna, oricat esti de ocupata. Numai bine!

| Silvianus a răspuns:

O sa adormi.