| Fantasy a întrebat:

Ce se intampla daca nu dormi de loc 3 zile si 3 nopti in sir?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă vei reuși, să ne anunți!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Daca rezisti, nu se intampa nimic, decat ca vei fi tare obosit si somnolent.

| darrio2007 a răspuns:

Oboseala accentuata si faci cearcane la ochi.

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Oboseală. S-ar putea să deviezi, să înebunești. Fă bine și odihnește-te cel puțin 8 ore.

| drogh a răspuns:

Nu cred că poţi să rezişti, doar dacă te străduieşti cu cafea şi apă multă pe faţă. O să devii foarte somnoros, fără chef de nimic, doar cu dorul de odihnă. Fă bine şi culcă-te cel puţin 8 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ajungi să te interneze în spital, nu rezişti, ajungi la epuizare, trebuie să dormi cel puţi 7-8 ore pe noapte.
Te pup!

| darkwisper a răspuns:

Daca ai probleme de somn, recomand o vizita la medicul de familie sa te trimita la un medic specializat cu somnul.
Recomand sa stai in pat, intr-o camera intunecata, in liniste, si sa incerci sa adormi.
Mananca ceva care contine ceapa rosie cruda inainte cam cu 15 min, bea un pahar de lapte caldut, si ia o pastila de somn de la farmacie.

Si acum sa raspund la intrebare, daca nu dormi 3 zile si 3 nopti, vei incepe sa delirezi(sa ai vedenii si auzenii), ve simti ameteala(nu toti vor fi ametiti, doar ca eu asa ma simt), vei simti oboseala fizica si psihica, si poate, daca nu mai rezisti, pici si adormi.

| ingerulpazitor a răspuns:

Buna!
Cazi de pe picioare si te baga in perfuzii!
Eu zic sa nu incerci!
Pa Pa!

| Punkt_Soryn_1989 a răspuns:

Eu sufar de insomnii de vreo 3 ani, adica la 2-3 zile nu dorm 24 de ore sa imi reglez somnul pentru ca mereu adorm frt greu si ma trezesc la fel. am stat 4 zile fara somn si pot sa sp ca imi palpita inima aiurea, cand iti e somn dormi nu trage de ochii ca vei ajunge ca mine P.S. lasa draq calculatoru ca de la el ti se trage! rolling on the floor

| TuttyFNK a răspuns:

Pur si simplu o sa ai o oboseala imensa ochii ii simti grei probleme de vorbire intelegere poate si halucinatii. oricum deja daca incepe sa iti tremure corpul sa te astepti ca in maxim 12 ore daca nu dormi o sa lesini si vei dormii cu forta ca raspuns al creierului la oboseala. pana acum nu se cunosc cazuri de moarte din cauza nesomnului

| Manex a răspuns (pentru TuttyFNK):

Faza cu halucinatiile am patit-o! e ingrozitoare! nu am dormit 50 de ore aproape din cauza unui zbor carea fost amanat! am ajuns acasa am stat cu neamurile si eram pe scaun! deodata eram in alta lume si imi tremura imaginea pentru 10 sec am fost in starea asta! orice lucru din jurul meu avea alta forma

| GligoreRazvanMan a răspuns:

Esti epuizat...

| Liviu88 a răspuns:

Eu am experimentat nedormitul 3zile si 3nopti si pot sa iti spun ca esti mai lent psihic (fizic nu prea, doar ochii), halucinatii gen capatana persoanei cu care petreci mai mult timp pe corpul altor persoane si poti avea ocazia in premiera sa dormi in picioare cateva secunde, nu ai voie mai mult ca pe urma se baga la calculat drept nani, cu cafea, cola si multa rabdare ai sa reusesti si mai multe zile si nopti fara sa dormi, eu unul ma plictisisem si plus ca atat imi propusesm sa stau fara sa dorm 77 de ore in total, iar cand am adormit m-am trezit dupa 24 de ore.

| Toporas_Catalin_2000 a răspuns:

Mi sa mai întâmplat mai demult sa nu dorm aproape 3 zile și când am adormit, am dormit în continuu 15 ore.Și acum..nu am putut dormi 2 nopți, doar ieri vreo 5 ore
E greu sa dormi pe urma noaptea dacă dormi ziua..asta mi se întâmplă mie
Mai bine dormiti 7-8 ore decât sa va instabilizații psihic