| DotPunct a întrebat:

Ce se intampla daca timp de 3-4 nopti dormi foarte putin pentru ca inveti si bei cafea pentru a nu te lua somnul?

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Apariția cearcănelor este o consecință ușoară în raport cu faptul că îți vei da întreg organismul peste cap.
Vei avea mari probleme cu inima, iar cafeaua în exces determină carențele de calciu.
Creează-ți un program rațional și odihnește-te suficient, ca să te poți concentra atunci când trebuie să înveți.
Baftă!

| AlinaaAli a răspuns:

Eu am facut asta inainte de prima sesiune din anul 1 si m-am ales cu niste caderi de calciu grozave, depinde si de cata cafea bei, eu am baut cam 2 noaptea si 2 ziua, iar dupa vreo 5 zile am avut deja caderea de calciu!
o sa iti dereglezi si programul de somn si mai multe prin organism! mai bine invata ziua, sau si seara dar mazim ora 12 si incearca sa bei ceai sau capucino in loc de cafea!tongue

| Lilia2621 a răspuns:

3-4 zile nu e chiar atit de grav, iar daca se mai repeta poate dauna asupra sistemului nervos. Te vei simti obosita, si poti avea dureri de cap, depinde de corpul tau, si un pic se strica regimul. In general cafeaua e foarte rea pentru sanatate, si nu se recomanda foarte des.
pa pa
succes

| FlorinDiablo a răspuns:

In afara faptului ca vei fii foarte obosit obosita sistemul tau imunitare va fi slabit

| justde3a a răspuns:

Pai o sa iti apara niste cearcane pe care nu ai cum sa le observi. Acum depinde de persoana... daca s-a intamplat o data nu e nimic iti iei o zi libera si dormi :D. Dar daca e un obicei nu e bine http://www.ziare.com/......ul-1006619
Si ai grija cata cafea bei! Daca bei in exces o sa ai probleme cardiace, ametel, insomni... etc.

| Fishhh a răspuns:

Iti dereglezi putin orarul somnului... nimic grav pentru cateva zile sa zicem o saptamana. Daca se repeta pot aparea tulburari de vedere, migrene si alte efecte

| ANDMINE a răspuns:

Se intampla chestii prin organismul tau nu prea bune, toti avem momente din astea dar e bine sa fie rare si doar din necesitate, de asta somnul trebuie sa fie de 8h si noaptea. Ziua e pentru restul activitatilor.

| ZuziiBeats a răspuns:

In afara faptului ca o sa arati ca un castor bolnav care a cazut de la etajul 15, nimic mai mult.a poate si ca abia o sa te tii pe picioare.si tot ce ai incercat sa inveti in toate aceste 3-4 zile o sa se duca pe apa sambetei.happy. funda?happy