| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Cine a mai avut probleme cu "nervii" la stomac?
Urmez un tratament recomandat de doctor, cu stresclin complex si xanax (doar daca e mare nevoie). Tratamentul l-am inceput acum o saptamana jumate cu stresclin complex, m-au mai calmat un pic dar totusi vreau sa stiu daca a mai avut cineva si dupa cat timp ar avea efect total pastilele pe care le iau.
Ca sa va descriu "nervii"la stomac, am senzatia ca am un nod sau ca ma strange ceva si din cauza asta am si nopti in care adorm foarte greu. Doctorul a zis ca e pe fond de stres si de aceea mi-a recomandat aceste pastile timp 2 luni.
Intrebarea mea este: Cine a mai avut aceasta problema ca si mine? Ce medicamente ati luat pentru vindecare? Si daca da un randament bun aceste pastile stresclin complex. Tin sa mentionez ca in acele perioade as putea lua xanax (asa cum a zis medicul), dar nu prea vreau sa iau pentru ca am auzit ca pot da dependenta si toleranta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

După 3-4 săptămâni aprox.ar trebui să obții un efect benefic cu stresclin și ar trebui sa îl iei minim 3 luni, însă Xanax e un medicament puternic anxiolitic și își face efectul in 15 -30 minute garantat însă Xanax nu se ia pe termen lung fiindcă da dependenta, e o benzodiazepina.Stresclinul e destul de slab,este din plante dar ar trebui sa te simți puțin mai calma și relaxata,ce ai tu nu se numește nervi la stomac ci în principiu anxietate. Xanax e pentru anxietate. Daca nu te simți ok după tratament, adică dacă nu simți vreo îmbunătățire mergi iar la medic și spune-i și poate îți va da ceva mai bun.Te sfătuiesc să iei Xanax la nevoie și să nu abuzezi de el, căci da dependenta. Daca nu simți vreo îmbunătățire, ar trebui un antidepresiv slab căci ele acționează și pe anxietate și pe depresie și nu dau dependență că și Xanax, dar asta e numai decizia medicului psihiatru.Asteapta un efect benefic de la stresclin și ia Xanax atunci când simți că nu mai poți sau te simți nasol sau că sa adormi și să te liniștești când ai insomnie și anxietate apăsătoare, nicidecum nu abuza de el Și spune-i medicului tau orice schimbare de dispoziție și orice problema apărută. Sanatate multa și numai bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie căutată cauza și lucrat la ea. Calmantele o acoperă și nu o rezolvă.

| GouDidodino a răspuns:

Ai diaree?

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru GouDidodino):

Ce treaba are asta?

| GouDidodino a răspuns (pentru GouDidodino):

Am întrebat si eu... Ce am dat cu parul?

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru GouDidodino):

Da nu comenta daca nu are legatura cu ceea ce am zis eu!