| bubu_1526 a întrebat:

Buna TPU.Cine si-a albit pana acum dintii, daca da la ce pret? Si daca da, daca se poate albi si daca ai plombe la dintii dn fata.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Este un tratament foarte costisitor (preţul poate ajunge şi la 350-400 de euro), care ţine doar 6-8 luni, creşte sensibilitatea dinţilor, iar în caz dacă ai plombe la dinţii din faţă care sunt vizibile sau dinţi falşi, nu este recomandat deloc, pentru că se va vede diferenţa de culoare.
Numai bine!

3 răspunsuri:
| akaa a răspuns:

Iti recomand sa nu-ti albesti dintii deoarece scade smaltul dintilor, si in unele cazuri dureri ale gingiei. Sper ca te-am ajutat.

| bubu_1526 explică:

Crezi ca asta nu stiam?

| yo_1595 a răspuns:

Stai cuminte lasa-i asa, iti va dauna cu siguranta...