| theodora_2847 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un tratament de albire a dintilor! Cine imi poate recomanda un dentist bun in Bucuresti, care sa ma trateze corect si bine si sa nu-mi distruga dintii sau gingiile? La un pret acceptabil, de maxim 350-400 ron?

Detalii : Am peste 18 ani, nu am nicio carie, nu am plombe sau dinti pusi. Tot ce am e natural si mi-i ingrijesc f bine. Sunt sanatosi, dar nu sunt albi, iar la varfuri sunt putin transparenti...

Va multumesc si rasplatesc cel mai ajutator raspuns cu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Probabil ai grupa A2! Nu risca, pe langa ca e destul de scump!

Foloseste linistita pastele cu agent de albire, mananca fructe/mere regulat si e ok!
Daca te duci si intrebi, te va aburi ca trebuie ca aia, ca ailalata, ca sa iti ia banii!
Consuma si lactate regulat, spala-te ca lumea dupa fiecare masa si nu arunca banii aiurea, daca nu ai probleme specifice!
Nu o sa ai nimic de castigat daca vei orbi interocutorii cu albeata!
Parerea mea! pe banii si sanatatea ta, tu faci ce vrei!, dar sa nu regreti mai apoi! Foloseste banii aia pe paste de calitate!

1 răspuns:

Cauta pe net cabinete stomatologice din Bucuresti si sigur vor fii multi dentisti de elita, pentru ca in general toti sunt buni in ceea ce fac...
Felicitari pentru dantura ingrijita de-a lungul timpului! Te admir pentru asta!