| StewartCassie a întrebat:

Cu o seara in urma mi-a spus tati ca il doare urechea, dar nu inauntru ci afara. Ii si putin umflata. S-a uitat mami sa vada daca are ceva in ureche, dar nu se vedea nimic, doar umflatura. Stiti ce ar putea fi? Poate sa zgariat sau ceva.
Nu a fost la doctor, deocamdata, dar ia antibiotic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lily94 a răspuns:

Buna.Si eu am avut cam aceeasi problema.Eu cred ca e o banala raceala, dar nu se poate stii niciodata.Mai bine se duce la doctor.PS:sa nu mai ia antibiotice pentru ca ar putea sa-i faca mai rau.

| Bogdan_Ionescu_1987 a răspuns:

Conteaza..De obicei afectiunile la ureche sunt destul de sacaitoare. Daca spui ca umflatura este in afara si nu in, interior, nu este nimic grav.Cel mai probabil un cos care creste pe sub piele.Iti recomand o crema care ajuta foarte bine, Skin Plus de la firma LaMer.In 2 zile ar trebui sa nu mai aive nimic.