| CiocolataDulce a întrebat:

Cu o zi in urma ma durea usor in zona rinichiului stang si putin in fata,doar cand calcam (am crezut ca am racit doar putin).Dar de azi dimineata nu mai simt durere in zona rinichiului,nici cand merg doar ca acum simt o durere infundata in zona bazinului,nici nu pot sta drepta si nici sa merg la toaleta,sunt niste dureri groaznice.
Nu mi s-a intamplat niciodata asta pana acum, am doar 15 ani.
Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o anexită ( răceală/inflamaţie la ovare )!
Dar, poate fi vorba şi de o infecţie urinară/cistită, depinde ce alte simptome mai ai...
Ori, e posibil să fie simptome premenstruale - dacă urmează să-ţi vină menstruaţia în următoarea săptămână...

Cel mai INDICAT este să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare şi, eventual, Trimitere la ginecolog!

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Sibeluca a răspuns:

Sincer.du-te la doctor sad o sa stie el/ea ce e mai bine de facut..ca asa daca ne dam noi cu parerea...Eu cred ca ai racit, daca zici ca te durea in zona rinichilor si acum te doare bazinu sad :*