| MarianPapuc98 a întrebat:

Buna TPU.

Cum imi dau seama daca am cosuri sau acnee?

Imi puteti pune niste poze cu persoane cu cosuri si persoane cu acnee?

Care este diferenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Daca iei ''cosuri'' la plural, atunci e una si aceeasi. Pentru ca de fapt acneea este un grup de cosuri mai mare, asa ca sa intelegi. Cosul este o bubulita doar.
Asta este un singur cos: http://www.televiziunea-medicala.ro/......e-Acne.jpg
Si asta e acnee: http://img.ablog.ro/200903/69291.jpg

| HighByTheBeach a răspuns:

Si sa nu uit! Exista mai multe tipuri de acnee. Mai usoara si mai grava.

| ToniGD a răspuns:

Ca spui cosuri, ca spui acnee este acelasi lucru, doar ca acneea apare ca si mai multe cosuti.Acneea e atunci cand ai foarte multe cosuri (atunci e ca o boala) vreo 10-20 cand spui am cosuti te referi la 2-3 ..intelegi? Acneea e o evolutie a stadiului de coș