| Soelzis a întrebat:

Cum ma pot ingrasa? Sunt foarte slaba. Nu vreau raspunsuri gen: mananca multe dulciuri sau alte mancaruri nesanatoase. As dori o metoda mai eficienta si care sa nu imi puna in pericol sanatatea. Am incercat si cu vitamine, dar nu a mers. Mentionez ca mananc (adica am pofta de mancare si mananc de cel putin 3 ori pe zi).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Buna, pai asa este metabolismul tau arzi repede caloriile nu prea ai ce face. Poti manca mult dar cum ai spui mananci de trei ori pe zi si nimic. Du-te la medic si spune-i ca nu te poti ingrasa. Succes!

5 răspunsuri:
| ygr3ku a răspuns:

Dar totusi, de ce ai dat funda primului raspuns primit?

| Chiriac97 a răspuns:

In acest caz nu exista o metoda naturista.Chiar daca te vei duce la medic, tot ce iti poate recomanda sunt pastile etc., care de cele mai multe ori afecteaza alte parti ale corpului.Iti recomand sala de fitness.E singura cale.Nu trebuie sa te ingrasi punand celulita si grasime pe tine, fortifica'ti masa musculara si asa vei capata un aspect mai frumos si o greutate mai bunawinking

| Alice789 a răspuns:

Asa cum au zis si altii, cea mai buna metoda este sala, + alimente nutritive(fructe, legume, carne, produse de panificatie).Tu nu vrei sa te ingrasi, vrei sa te mai implinesti, nu cred ca vrei grasime pe tine...Iti sugerez sa tii mereu langa tine o farfurie cu fructe (mai ales banane, se gasesc in orice anotimp; cele coapte "slabesc", cele mai verzi "ingrasa") si eventual seminte (de floarea soarelui, migdale, alune). Astfel, vei ingera mai multe calorii, dar din alimente sanatoase, care nu a ce sa-ti faca decat bine happy In caz ca fumezi, lasa-te.Nu e sanatos, nu-ti zic eu acum cate efecte secundare sunt, dar ai sanse si sa te ingrasi putin daca te lasi.

| Alice789 a răspuns:

Primul pas insa este sa te accepti EXACT asa. Stii cum e, cine are parul cret in vrea drept, cineil are drept il vrea cret.Tu vrei sa mai pui putin pe tine, eu vreau sa mai dau putin...nu e asa dramatic. Oamenii vin in diferite forme si marimi, si fericirea lor nu e legata de asta, e vorba de alegere. Daca alegi sa fii fericit(a) cu ceea ce ai sau sa fii nemultumita pentru lucruri minore. Eu ma gandesc de fiecare data la oamenii care nu au o mana sau un picior, sau se narsc surzi sau orbi si sunt fericiti si isi traiesc viata la maxim...cum sa fiu atat de nerecunoscatoare doar pentru ca nu arat in nu stiu ce fel? In plus, am inteles ca tu esti inca adolescenta.Asteapta sa ti se finalizeze cresterea, bucura-te de fiecare moemnt intre timp si mai apoi incearca sa schimbi ceva, daca mai simti nevoia.