| GrepolisKing a întrebat:

Buna TPU...
Cum pot face acele patratele de pe abdomen?
Si daca se poate si ceva muschi la maini si picioare..niste sfaturi
Rog seriozitate
Dau funda
P.s. am 14 ani si greutate de cam 63 de kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlcolicSmile123 a răspuns:

Cel mai usor:
-Sunt la unele mall-uri grati si ti le pui pe piept, dar e foarte periculos, pentru. ca unele organe s-ar putea sa isi miste locatia.

Cea mai grea:
-Mananci mult pui; alate si foarte multa apa (2.5-3 l pe timp de vara)
-Alergi dimineata, pentru ca dimineata esti mai inalt pentru ca incheieturile nu sunt apropriate.
-Mergi la sala
-Daca nu ai sala poti ridica bidoane cu apa de 5 litri. La varsta ta e putin cam devreme. Pentru ca esti inca in crestere pana la 20 si daca fortezi aceasta cresetere ea va da inapoi ori te vei imbolnavii.
-Poti face abdomene, flotari, genioflexiuni, sa urci scari (de bloc/normala)
-Mananca fructe/legume (dar nu in cantitati foarte mare)
-Renunta la dulce (dar nu poti rezista fara ceva dulce foarte mult asa ca e recomandat sa mananci cate o ciocolata la...sa zicem 5 zile.

*Atentie: Nu-ti forta cresterea prea mult, poate afecta foarte mult, nu tine diete.

6 răspunsuri:
| GigiMenta a răspuns:

In primul rand fa sport, tine o dieta, slabeste cand ajungi pe la 50 kg si nu mai ai burta incepe sa faci de la 10 la 30 flotari/abdomen /genoflexiuni pe sara si dimineata si alearga mult. Succes!

| AddaRosee a răspuns:

La abdomen evident facand abdomene, la picioare ai putea sa alergi iar pentru maini faci flotari sau daca iti este lene te duci la sala si ai instructor care te ajuta el.Pa:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru AddaRosee):

Flotari pentru maini? apuca-te de sah

| AddaRosee a răspuns (pentru Cosmin86):

N-ai ce face? crezi ca daca latrii la mine il ajuti pe el cu ceva? eu macar l-am ajutat tu esti inutil nu vezi? Da-ti foc

| Cosmin86 a răspuns (pentru AddaRosee):

Inutil? sunt printre primii utilizatori la "sport si nutritie", asa ca vezi-ti de treaba copil mic

p.s. : sa-l ajut cu ce, sa-l invat sa caute pe google? ca el nu stie nici macar baza, ajut pe cineva cand are intrebari concrete, nu cand vrea ceva DE LA ZERO

| AddaRosee a răspuns (pentru Cosmin86):

Da ai si tu dreptate, imi pare rau happy...hai sa numai facem chat