| starchewer a întrebat:

Junghiuri la inima, dureri la nivelul pieptului, aritmie de scurta durata... batai puternice ale inimii... ar putea fi simptomele unui infarct? problema e ca sunt un fost sportiv de performanta fara astfel de probleme, fara steroizi si alte nebunii... ce altceva ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie tahicardie.Batai neregulate de cele mai multe ori puternice si rapide.Eu am problema asta de la glanda dar, da, cred ca ar putea sa fie si simptomele unui infarct.Sanatate!

12 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un doctorhappynoi nu-i suntem specialisti

| miky_5469 a răspuns:

In primul rand cand faci un infarct trebuie sa iti scada tensiunea foarte mult, si nu cred ca e vorba de asa ceva, dar nu poti sa treci pe langa asemene simptome fara sa te duci la un medic! Sanatate si ai grija de viata ta!

| starchewer explică:

Normal k si asta... asta e un simptom... nu o afectiune... macar ai raspun repede...

| starchewer explică:

EKG a iesit normal... pana acum 2 ani ...atunci l-am facut ultima data... buterfly nu caut un raspun precis ...ci presupuneri...

| starchewer explică:

De la glanda? hipertiroidism? -2 maktub

| starchewer explică:

@ miky dude... pot sa faci infarct si cu bradicardie si cu tahicardie ...rezultatul e acelasi... se opreste inima...

| starchewer explică:

@maktub ...nu ma miram ...doar ca intrebam ce glanda sau cu ti-e afectat glanda ...nu aveam de unde sa stiu doar am intrebat

| turist a răspuns:

Un medic iti spune exact ce ai! E mai sigur decat diagnosticul nostru!
Numai bine! si astept(am) vesti bune!

| adinescu a răspuns:

Da la vizita medicala c ti-a spus la electrocardiograma?

| Gexu a răspuns:

Hipertensiune arteriala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starchewer-de ce te miri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, starchewer, intreaba, nu m-ai deranjat cu nimic.Credeam ca sti tu ceva... Da, eu am problema asta si mi-a spus medicul.Glanda tiroida se ocupa de bunul mers al organismului iar infarctul poate fi de multe feluri...