| Ioana134 a întrebat:

Buna, cum decurge o vizita la doctorul de ochi?
Iar aparatul prin care te pune sa te uiți este pentru vedere de aproape sau departe?
Daca ai dioptrie mica trebuie să porți neapărat ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Hei! O sa te puna sa citesti niste litere pe un panou, la distanta. Iar in aparatul ala cred ca te uiti oricum.

| Crescent a răspuns (pentru Crescent):

Eu stiu ca persoanele care nu vad la distanta se uita in aparat, dar sanse mari sa o faca si ceilalti.

| Anuskaa a răspuns:

Exista un singur aparat, nu exista aparat de vedere pentru aproape sau pentru departe, se pun lentile in aparat de diferite dimensiune, depinde cat de afectet este ochiul.